6 Nisan 2013 Cumartesi

cilde iyi gelen güzel tatlar var :)

Aylardır haftanın güzellik tavsiyesi vermemenin günahını çıkartıyorum ve denediğim ,çok olumlu etkiler aldığım ayrıca severek yediğim tatları paylaşıyorum... (tabi cildinize süreceksiniz )

İlk olarak şunu belirteyim çevremde herkesin bu aralar cildi ile problemleri var tavsiyeler birikince şöyle bi toplayayım dedim.

1. Kozmetik ürünlerden olabildiğince uzak duruyoruz hem temizlik hem makyaj ürünleri için söylüyorum oldu ki kullanmak zorundasınız sakın temizlemeden yatmayın siyah nokta davetiyesi çıkarmayın gereksiz yere!!


2. Şimdi daha öncede paylaştığım bir karışımı tekrarlıyorum özellikle akneli ve lekeli ciltler için.. İksirimiz maden suyu ve elma sirkesinden oluşuyor. İkisinden de bir kahve fincanı alıp bir şişeye doldurun akşam yatmadan ve sabah kalktığınızda pamukla yüzünüze sürün, bir hafta içinde etkisini görürsünüz. ( çok sivilceli cildiniz varsa günde 3 kere tekrarlayın) Alerjiniz oluşursa devam etmeyin.. Elma sirkesinin temizleyici özelliği sayesinde akne oluşumu engelleniyor ve lekeleri açıyor maden suyu da cildimizi gözenekleri sıkılaştırıyor.. Ben etkisini oldukça olumlu aldım.

3. Siyah noktalardan kurtulmaya devam diyorsak limonun etkisini geçemeyeceğim. Limonu mutfak demirbaşı olarak elinize aldığınız her an birazını burnunuza, alnınıza, çenenize kısaca cildinize şöyle bir gezdirin hafif yakar eğer alerjik bir durum yoksa devam edin hergün temizleyin cildinizde aknelerde ciddi bir kuruma olacak.(suyunu sıkıp pamuklada sürebilirsiniz tabi). Siyah noktalarla beraber cildi de kurutur unutmayın ...

4. Cildi bu kadar kuruttuk,temizledik şimdi nemlendirelim. En iyi nemlendirici muz ve baldır arkadaşlar. Haftada bir biraz muzu ezip bir çay kaşığı balla karıştırın yüzünüzde bekletin bir 20 dakika kadar. İşte doğal nemlendirici krem.
***gece yatmadan önce dudaklarınıza bal sürüp yatın sabah çatlamış kurumuş dudaktan eser kalmıyor inanın...

Evet arkadaşlar şimdilik bu kadar. Maden suyundan muza kadar yok yok biraz yemek tarifine döndü bazıları sevmez böyle şeyleri ancak denedikten sonra , pahalı ürünlerin yapamadıklarını yapınca , ne demek istediğimi anlayacaksınız.. Hem hesaplı , hem kolay.. Tabi bunları bir gün yapıp tepki beklemeyin cildinizden;düzenli yapın,alışkanlık haline getirin.
Ayrıca bu saydıklarımın hepsini zevkle yiyoruz :) Kim demiş bilmiyorum ama 'yemediğiniz şeyi yüzünüze sürmeyin' doğru demiş...
Denedikten sonra yorumlarınızı bekliyorum hadi bakalım :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder